Skip to content

İşinizi Şansa Bırakmayın!

Mizanpaj, en az kitabın içeriği kadar önemlidir.
Uzman Ekibimizle Hizmetinizdeyiz.

Mizanpajı kısaca ifade etmek gerekirse; kitap, dergi ve gazete gibi basılı veya dijital yayınların sayfa tasarımıdır. Materyalin metin alanı, font seçimi ve boyutu, kullanılan görsellerin metinle etkileşimi, belgede kullanılacak olan renklerin belirlenmesi mizanpajın konusudur. İyi bir mizanpaj, materyalde verilmek istenen mesajının okuyucuya doğru şekilde aktarılmasını sağlar. Örneğin bir kitabın okunurluğunu kolaylaştıran, göze hoş görünmesini sağlayan ve kalitesini belirleyen etken mizanpajdır.

Bu alanda verdiğimiz hizmetler: Kitap mizanpajı (Türkçe, İngilizce, Arapça ve her dilde); dergi mizanpajı, sözlük mizanpajı, gazete mizanpajı, e-kitap mizanpajı, epub2 ve epub3 formatlarında mizanpaj ve dosya dönüştürme…

Aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi, hızlı ve daha sağlıklı hizmet almanız açısından önemlidir.

 • Mizanpajı yapılacak dosya üzerinde tüm içerik çalışmalarının bitmiş olması gerekir. Mizanpaj yapıldıktan sonra metinde kapsamlı değişikliklerin sayfalarda kaymalara sebebiyet vermesi hâlinde ek ücret talep edilebilir.
 • Mizanpajı istenen dosya metinlerinin MS Word veya Zengin Metin Biçimi (RTF) dosya formatlarında verilmesi gerekir.
 • Varsa eklenecek görsellerin ayrı bir klasörde uygun çözünürlükte, düzgün şekilde adlandırılmış olması gerekir.
 • 1

  Yukarıda bahsedilen hususlara uygun olarak hazırlanan belgeyi e-posta veya aşağıdaki Mizanpaj Bilgi Formu ile bize gönderin. İstenilen mizanpaj özelliklerini net bir şekilde belirtin.

  2

  En kısa sürede ve en mükemmel şekilde mizanpajı bitirip onayınıza sunalım.

  3

  Varsa -dosyanın nihai hâlindeki- tashihlerinizi Tashih Tablosu formatımızda bize bildirin. Düzeltmeleri yapıp baskıya hazır hâle gelen dosyayı size gönderelim.